Kiek arbatpinigių palikti aptarnaujančiam personalui?

2015.09.11


Kiek arbatpinigių palikti aptarnaujančiam personalui?


Kam? Kada? Kiek? Dažniausiai kylantys klausimai kalbant apie arbatpinigių palikimą viešbučio personalui. Tai klausimai, kurie aplanko net ir labiausiai patyrusį keliautoja, juk kiekviena šalis skirtingai vertina paliekamus arbatpinigius.

Dažniausiai arbatpinigiai paliekami Europoje, bei Amerikoje ir tik labai retais atvejais Azijos šalyse. Personalas, kuris dažniausiai apdovanojamas šiomis smulkiomis dovanėlėmis yra automobilio parkuotojai, portje, bei kambarių tvarkytojai. Tai žmonės, kurie jūsų viešnagės patogumu rūpinasi labiausiai. Mes rekomenduojame atsižvelgti ir apsvarstyti kokiame kambaryje apsistosite (ar tai būtų standartinis kambarys ar apartamentai), bei kiek netvarkingi esate ir pagal tai numatyti sumą arbatpinigių palikimui jus aptarnaujančiam personalui.

Paprastai Konsjeržui paliekama nuo 5€ iki 10€ priklausomai nuo to kokias paslaugas jis Jums suteikė (gal būt tai SPA rezervacija, ar transporto paslaugų užsakymas, o gal pasirūpino patogesniu kambariu?).

Pasiuntinukas arba lagaminų nešėjas paprastai gauna apie 1€ už lagaminą.

Kambarinės 1-2 € už dienos darbą.

Užsienyje yra įprasta arbatpinigius palikti ir taksi vairuotojui, tai sudaro apie 10% nuo sumos, kurią sumokate už kelionę.

Keletą monetų taip pat reikėtų palikti ir valytojams, bei automobilių parkavimo aikštelės darbuotojui.


Nepamirškite vieno-arbatpinigių palikimas-nerašyta taisyklė, tai jūsų savanoriška padėka personalui už jų darbą, todėl šių taisyklių galima ir nepaisyti ir jei Egipte ar Maroke tai bus vertinama kaip draugystės ir gero tono ženklas, Japonijoje jūsų arbatpinigių gali atsisakyti priimdami tai kaip įžeidimą.

loading

Geriausi kelionių pasiūlymai tiesiai į jūsų elektroninio pašto dėžutę!